Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Lena Subota

 

1962, Nowa Kachowka

Lena Subota urodziła się 24.04.1962 r. na południu Ukrainy. Mieszka i pracuje w Sankt Petersburgu.

Ukończyła czteroletnią szkołę artystyczną w Jarosławiu a następnie sześcioletnią Akademię Designu im. Barona A.L. Stiglitza w Sankt Petersburgu.

W swoim dorobku ma obrazy malowane na płótnie, rysunki, ilustracje reklamowe, plakaty, rysunki na porcelanie, kostiumy teatralne, ilustracje książek, wydawnictw i różne rodzaje grafiki.

Wystawiała swoje prace w Rosji, Polsce, Włoszech, Finlandii, Japonii i na Węgrzech. Jej twórczość była także prezentowana w ramach dni kultury w Pałacu Vecchio podczas karnawału weneckiego oraz we Florecji w Pałacu Medyceuszy ( wystawa i prowadzenie warsztatów malarskich) podczas dni kultury Sankt Petersburga jako miasta partnerskiego Florencji.

Współpracuje m.in. z Ermitażem, Teatrem Maryjskim, Muzeum Faberge w St. Petersburgu, Pałacem Jekaterynińskim w Carskim Siole, galeriami sztuki w Sankt Petresburgu, Warszawie i Gdańsku, teatrem współczesnym Królewska Żyrafa z Estonii, muzeami w Koszalinie i Gdańsku. Ostatnio wykonała serię rysunków XVIII-wiecznych Gdańszczan w strojach z epoki do albumu z okazji 250-lecia Domu Uphagena.

Zajmuje się także fotografią, ponadto od 16 lat jest jurorem międzynarodowego konkursu fotograficznego dla młodzieży.

Aktualnie brak prac tego artysty w ofercie.

Prace archiwalne