Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Piotr Czajkowski

 

1973, Łódź

Urodzony w Łodzi w 1973 roku. W 2009 roku uzyskał tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi gdzie wykłada od 1999 roku. Wcześniej student i absolwent tejże uczelni.

Prowadzi Pracownię Projektowania Druku na Tkaninie. Laureat licznych konkursów i nagród za wkład, zaangażowanie i efekty pracy akademickiej. Malarz i grafik. Autor kilkuset obrazów, rysunków i grafik. Bliżej z twórczością artysty zapoznać się można na stronie www.piotrczajkowski.com

Cykl METRO

Cykl METRO to oryginalna kolekcja obrazów i rysunków Piotra Czajkowskiego, nad którą autor pracuje od 2012 roku. Zaintrygowany podziemnym światem Paryża tworzy spójne i konsekwentne układy kompozycyjne, literując poszczególne frazy autentycznych nazw paryskiego metra, z których układa nieskończone ciągi znaczeniowe. Artystę wyróżnia niespotykana materia malarska nadająca jego pracom niepowtarzalny, indywidualny charakter. Premierowa odsłona cyklu „Metro” odbyła się w Alliance Française w Łodzi w 2013 roku. Artysta swoje prace pokazywał kolejno na licznych prestiżowych wystawach w kraju i za granicą. Ostatnio między innymi w Paryżu w 2017 w Grand Palais podczas wystawy ART CAPITAL oraz na Corrousel Du Louvre w 2016. Obrazy i rysunki z cyklu „METRO” znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA.

Prace w ofercie

Prace archiwalne