Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Tomasz Koclęga

 

1968, Zawiercie

Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydziale Grafiki w Katowicach. W 1993 roku otrzymał dyplom. Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, prowadząc pracownię rzeźby. Wykładał również na uczelniach zagranicznych w Finlandii, USA i Czechach.

Twórczość Tomasza Koclęgi zawsze była skupiona na ludzkiej naturze z jej pragnieniami, emocjami, możliwościami i marzeniami. Ta fascynacja wyznacza obszar jego twórczości, wyrażony głównie rzeźbą figuratywną. Jego udoskonalone poczucie formy pozwala widzom odkrywać i odkrywać prawdę o człowieku. Treść emocjonalna i intelektualna skondensowana jest w zdeformowanych ciałach ludzkich, których ciche gesty stają się alfabetem wyrażającym uniwersalne wartości.

Koclęga prezentował swoje prace w przestrzeni publicznej na licznych wystawach w USA, Japonii, Chinach, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Belgii, Niemczech, Austrii, Finlandii, Słowacji, Czechach i wielu miastach Polski. Zdobył również wiele nagród na największych i najbardziej prestiżowych konkursach rzeźb na śniegu w Chinach, Japonii, Rosji i Polsce. Posiada w dorobku rzeźby zainstalowane na stałe w USA, Litwie, Czechach i w Polsce.

Prace w ofercie

Prace archiwalne