Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Piotr Suchodolski

 

1969

Piotr Suchodolski urodzony 19.08.1969 roku w Zamościu. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu.

Ukończył studia z wyróżnieniem w Pracowni Multimedialnej prof. Antoniego Porczaka na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artystyczne doświadczenia zawodowe zdobywał m. in. w Maastricht, New York.

Twórca multidyscyplinarny: rzeźbiarz, rysownik, twórca plakatów, okładek książkowych i płytowych, grafik, fotograf, designer. Wykładowca, inicjator działań artystycznych i warsztatów twórczych. Opiekun i koordynator projektów Pracowni Artystycznych Gratia Artis w Krakowie.

Artysta realizuje swoje dzieła wykorzystując wybrane media, swobodnie łącząc różne środki artystycznego wyrazu. Często nadaje im nieoczywisty ciężar gatunkowy, definiując na nowo własny intymny język dialogu z odbiorcą. Estetykę swobodnych konfiguracji nagiego ciała opowiedzianych ciepłym i miękkim światłem Ingresa czy Vermera przetwarza w osobliwe rysunki i fotografiki kolekcjonerskich aktów pokrytych patyną celowego zniszczenia nadając ślad upływu czasu. Pozorna destrukcja materii, zużycie obiektów, zamierzona niedoskonałość struktur jego rzeźb, obiektów czy instalacji, jest tym czym drapieżność linii i gładkość plam w jego autorskich grafikach i rysunkach.

W kolekcji dzieł Piotra Suchodolskiego znajdziemy dzieła z zakresu malarstwa, rzeźby i obiektów przestrzennych, rysunku, grafiki oraz fotografii i własnych technik wizualnych.

Prace w ofercie

Prace archiwalne