Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Katarzyna Kaczmarek

 

1979

Katarzyna Kaczmarek urodzona w 1979 roku we Wrocławiu.
Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji Filmowej i Teatralnej Marii Ewy Dziewulskiej w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego we Wrocławiu.

Artystka o sobie.

Od najmłodszych lat szłam przez życie ze sztuką ramię w ramię. Towarzyszyła mi ona zawsze w różnych formach. W moim dziecięcym pokoju nie znalazło się lalki czy klocków ale farby i kredki. Malowałam plakaty na prześcieradłach, przerabiałam ubrania mojej mamy a kiedy nie było jej w domu zawartość jej kosmetyczki lądowała na twarzach moich koleżanek.
Wówczas jeszcze nie wiedziałam, że te wszystkie moje ulubione formy zabawy będą towarzyszyć mi w życiu dorosłym i zmienią się w moją pracę.

Po ukończeniu szkoły w Warszawie na parę lat dałam się porwać pokazom mody, makijażom i sesją zdjęciowym.
Dla młodej dziewczyny to był magiczny świat.
Chciałam jednak nadal się rozwijać i moim marzeniem stały się studia na Akademii Sztuk Pięknych.
Już w trakcie studiowania dołączyłam do rodzinnej pracowni pod nazwą Manufaktura Szkła Artystycznego. Nasza pracownia specjalizowała się w technologii szkła stapianego.Studia na wydziale wzornictwa przygotowały mnie do projektowania. Jednak szkło stało się dużym wyzwaniem. W formie płynnej masy żyło w piecu własnym życiem...wiele czasu zajęło mi zdobycie odpowiedniej wiedzy i pewności działania. Udało się. Przez następne lata zrealizowałam setki projektów.

Pomysł na tworzenie kolaży nie powstał z dnia na dzień. To była droga poszukiwania między malarstwem a grafiką. Jednak kolaż skradł moje serce. Tworzenie prac metodą, która pozwala mi łączyć ze sobą wiele materiałów i technik artystycznych daje nieograniczone możliwości. Większość moich prac powstaje z fragmentów archiwalnych numerów czasopism Harper"s Bazaar, Vogue i K MAG. Dla mnie to kopalnia inspiracji i podróż przez historię mody i zmieniających się kanonów piękna. Tysiące wyciętych elementów zaczyna przeplatać się ze sobą i tworzyć wstępną kompozycję, która zmienia się w długim procesie tworzenia. Niektóre prace powstają tygodniami, gdyż brakuje tego jednego znaczącego kawałka papieru.
Dopisywanie własnej historii przy użyciu farb akrylowych, flamastrów czy kredek...to coś co lubię najbardziej.
Moje portrety to kobiety nie z tego świata. Silne, barwne i waleczne, ale zarazem piękne, wrażliwe i niepowtarzalne. Każda z nich ma swoją własną tajemnicę, którą odbiorca może dopisać sobie sam.

Wystawy indywidualne

„Wycięte z codzienności " Gminne Centrum Kultury w Kożminku 24.06.2022
„ Kobiecy koloryt " Klub Stara Przepompownia w Ostrowie Wielkopolskim 02.03.2023
„ Koniec i kropka " Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień w Kaliszu 22.09.2023

Wystawy zbiorowe

„ Odkrywanie różnorodności " Riviera Palace w Monaco 20.10.22
„ Kobiecość " Klub Stara Przepompownia w Ostrowie Wielkopolskim 07.03.2024

Prace w ofercie