Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Magdalena Laskowska

 

1985, Warszawa

Malarka, fotograficzka. Absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie dyplom z wyróżnieniem, z aneksem z ilustracji u dr. Zygmunta Januszewskiego, uzyskała w pracowni prof. Stanisława Baja.

Uczestniczka powyżej 20 wystaw zbiorowych (w tym w Niemczech) oraz 7 indywidualnych. Uczestniczka Warszawskich Targów Sztuki, oraz Targów Sztuki Affordable Art Fair w Nowym Jorku i Bridgehampton, w Hamburgu,w Londynie i w Singapurze (2019-22).

Laureatka I Nagrody Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego w Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocjie 2011 (Legnica), laureatka wyróżnienia w Konkursie Potok Sztuki 2016 (Sopot). Finalistka wielu konkursów, m.in. kilkukrotnie: Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego (Szczecin), Bielskiej Jesieni (Bielsko-Biała), Konkursu malarskiego im. L.Wyczółkowskiego( Bydgoszcz), Triennale Małych Form Malarskich (Toruń).

Prace m. in. w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku Oddział Sztuki Nowoczesnej, w kolekcji Legnickiej Galerii Sztuki, oraz w prywatnej kolekcji. W 2020 roku zajęła 14 miejsce w Kompasie Młodej Sztuki.

,, Większość moich obrazów to notatki z miejsc, w których byłam, i które wywarły na mnie jakieś osobliwe wrażenie. To motywy lokalne (...), czasem z podróży, np. do Francji, Włoch. Na moje poczucie estetyki wpłynęło dorastanie na pobudzającym wyobraźnię Ursynowie, z jego labiryntem osiedlowych uliczek, zatopionych w bujnej zieleni ogródków, i bloki, proste, monumentalne betonowe formy. Mam tendencję do syntezy, geometryzacji obrazu, ale też zamiłowanie do szczegółów.(...)Lubię sztukę opowiadającą historie, pozwalającą zanurzyć się w inną rzeczywistość. Maluję motywy istniejące tu i teraz, które jednak mogłyby znajdować się w innym miejscu lub czasie (...), które można powoli kontemplować, harmonijnie łączące cywilizację i naturę. Do głosu dochodzi myślenie symboliczne, szukanie ,,metafizyki miejsc'', ,,mistyki codzienności'', niezwykłości w tym, co z pozoru oczywiste.(...) Interesuje mnie to, co uznaję za oryginalne, zaskakujące, niebanalne, sugestywne, magnetyczne, piękne. "
frag. artykułu Magdalena Laskowska: Notatki z miejsc, oprac. Aleksandra Kargul, Arteon,nr 9, 2016

Prace w ofercie

Prace archiwalne