Cart  

No products

Total

Cart Checkout

Piotr Rzeczkowski

 

1955

Piotr Rzeczkowski (ur. 1955, mieszka w Warszawie) rzeźbić uczył się początkowo pod okiem Barbary Zbrożyny. W 1984 roku ukończył studia na Wydziale Rzeźby Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1984r. uzyskał dyplom, w pracowni Stanisława Kulona, który wygrał dwukrotnie Międzynarodowy Konkurs na Pomnik Powstania Warszawkiego' 44. Jednak z przyczyn politycznych nie został zrealizowany.
W 1995 r. telelwizja Polska nakręciła film dokumentalny „Ściana" o Międzynarodowym Konkursie na Pomnik Powstania Warszawskiego'44 i niedoszłej realizacji wygranego projektu.

Trzykrotny stypendysta ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1985-2000.Uczestnik wielu wystaw indywidualnych, oraz zbiorowych w kraju i za granicą.
Tworzy formy mataforyczne i realistyczne w kamieniu, brązie i innych materiałach: m.in. cykle „Pajace" i „Tancerki". Jego rzeźby znajdują się m.in.: na fasadzie kościoła św. Piotra i Pawła w Płocku, w Janowie Podlaskim, pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 roku, w Muzeum Teatru Polskiego w Warszawie (popiersia Tadeusza Fijewskiego), w warszawskim ZOO (pomnik foki). Autor tablicy upamiętniającej więźniów stanu wojennego na murze aresztu śledczego w Białołęce oraz epitafium płk Józefa Teligi. W 1989 roku otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi za niezrealizowany Pomnik Powstania Warszawskiego.

W 2016 r. sprzedana zosała rzeźba artysty w Domu Aukcyjnym Christis w Londynie. W 2018r. Telewizja Polska nakręciła dwa odcinki programu dokumentalnego „Notacje", które opowiadały o artyście.

Works on offer

Archived works