Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Filip Gruszczyński

 

1978, Warszawa

Filip Gruszczyński urodził się 29 maja 1978 r. W Warszawie. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, uzyskując dyplom w 2004 roku. Od najmłodszych lat interesował się rysunkiem i malarstwem, przez te wszystkie lata rozwijał swoją artystyczną pasję.  Miał swoje indywidualne wystawy w Centrum Bemowo Artbem (2009, 2010) Centrum Tamika (2012), a w Agorze (2017). Ponadto w 2015 roku jego prace zostały włączone do wystawy zbiorowej "Japanese Inspirations" w Ambasadzie Japonii. Kwiecień 2019 brał udział w Targach Sztuki w Barcelonie Art Spring Show w galerii Art. Nou Millenni. W maju 2019 r. swoje prace przedstawił na indywidualnej wystawie podczas Nocy Muzeów w Centrum Promocji Kultury na warszawskiej Pradze. Wystawa była zatytułowana Endemic Size.
W 2011 roku wziął udział w wielowymiarowej imprezie zorganizowanej przez dom aukcyjny REMPEX podczas Nocy Muzeów w Warszawie, a także zaprezentował swoje prace w Galerii DORUMART. Jego obrazy znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą: w Belgii, Niemczech, Japonii, Hiszpanii, Szwecji i RPA.
Gruszczyński definiowany jest jako artysta pełen pasji i pozytywnej energii, pod wpływem bogactwa kultury, historii, mitologii i literatury. Jednak ogromna i zadziwiająca wyobraźnia pozostaje główną inspiracją jego prac.

Prace w ofercie