Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Ewa Czuchaj

 

1979

Studia z wyróżnieniem rektorskim ukończyła w warszawskiej pracowni malarstwa prof. Mariana Czapli oraz dodatkowo w zakresie tkaniny artystycznej u prof. Stanisława Andrzejewskiego. Wcześniej uzyskała tytuł magistra w zakresie Archeologii Ameryk na Wydziale Archeologii na UW. Pracowała w Andyjskiej Misji Archeologicznej w Peru. Dwa lata studiowała także na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na specjalizacji konserwacji tkanin zabytkowych.
Lubi słuchać, obserwować, przycupnąć i zapatrzyć się. Fascynuje się fotografią, organizuje wystawy i tropi cenne kolekcje fotograficzne. Zafascynowana nieskrępowaną improwizacją śladów w myśl idei Arno Sterna rozlewa kolor w niepohamowany sposób. Inspiracje czerpiąc z koloryzmu, skupia się na geście i fakturze płócien.
Przytulona do Stowarzyszenia Front Sztuki od założenia, wcześniej od 2005 roku związana z działaniami na Pradze w PZO, aktualnie luźno współpracuje z artystyczną Kamienicą na Tarczyńskiej TA3. Maluje nocami w wiecznym niedoczasie..
Uczestniczyła w kilkunastu wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych w Polsce.
Aktualnie pracuje w Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski mozolnie kreuując Mediatekę.

Prace w ofercie

Prace archiwalne