Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Anna Zielińska

 

1985, Tychy

Doktor Nauk Społecznych.
Absolwentka studiów doktoranckich na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w pracowni prof. A. Myjaka.
Absolwentka Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanym.
Stypendium w Accademia di Belli Arti w Carrarze we Włoszech.

Pracowała jako arteterapeutka w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Tworkach. Współpracuje z Fundacjami, dla których prowadzi zajęcia integracyjne, edukacyjne i terapeutyczne dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących wsparcia i dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Prowadzi także warsztaty arteterapeutyczne dla osadzonych, w więzieniach na terenie Polski. Jest wykładowcą na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na studiach podyplomowych (komunikacja interpersonalna, psychorysunek, rzeźba, arteterapia, rysunek). Realizuje różnorodne projekty dla firm, np. Social Art., TP.SA, Opera Narodowa, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych. Zaangażowana jest w działania popularyzujące naukę: od 2011r. i nadal członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego naukowej sekcji Arteterapii. 2010r.-2016r. członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Tworek "Amici di Tworki". Członek i współzałożycielka grupy artystycznej Reaktor Laboratorium Rzeźby skupiającej artystów rzeźbiarzy.
Uczestniczyła w kilkunastu plenerach rzeźbiarskich w kraju i zagranicą min. Włochy, Dania, Niemcy, Czechy, Francja. Na swoim koncie ma liczne wystawy w kraju i za granicą min. Ludvik Forum w Achen, Gallery Point w Nicosi, Kordegarda w Warszawie, Ośrodek wystawienniczy Kasztel w Szymbarku, Muzeum Medali J.P II w Częstochowie, Miejska Galeria Sztuki w Zakopanym.

Tematyka prac zazwyczaj dotyczy człowieka, jego sfery fizycznej i emocjonalnej, twórczość często dotyka spraw społecznych. Współpracuje z aresztami, Monarem, szpitalem psychiatrycznym czy ośrodkami wychowawczymi wspólnie z podopiecznymi realizujemy liczne projekty artystyczne. Niektóre z prac przybierają formy abstrakcyjne inspirowane naturą. Najczęściej stosowanym materiałem który wykorzystuje w rzeźbie jest drewno, kamień, metal, żywice.
Zajmuje się również fotografią, malarstwem i rysunkiem.

Prace w ofercie