Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Michał Ostaniewicz

 

1952, Warszawa

Z wykształcenia architekt. Studiował na wydziałach architektury Politechniki Poznańskiej i Politechniki Warszawskiej.
Z zawodu ilustrator, rysownik, projektant wydawnictw i wystaw, projektant form przemysłowych, wnętrz mieszkalnych i publicznych. Swoją praktykę zawodową rozpoczął jeszcze podczas studiów architektonicznych, a po ich ukończeniu przez wiele lat pracował w Zakładach Doświadczalnych Polskiej Akademii Nauk jako projektant wzornictwa aparatury naukowej, grafiki i przestrzeni wystawienniczej oraz grafiki wydawniczej. W 1997 r założył własną firmę – autorską pracownię projektowania wnętrz, form przemysłowych i wydawnictw graficznych.
Podczas całego okresu działalności zawodowej wykonywał znamienne dla swojej twórczości szkice, rysunki i obrazy przedstawiające detale projektowanych form wzorniczych. Fascynacja detalem i ornamentyką oraz niezwykła precyzja w rysunku geometrycznym ujawniła się w tworzonym od ponad 10 lat cyklu prac na papierze „Moje róże wiatrów".
Malarstwo Michała Ostaniewicza jest swoistą kontestacją naturalistycznego rysunku architektonicznego, światłocienia, planów i perspektywy malarskiej. W malowanych przez niego obrazach mimo zastosowania uproszczenia i spłaszczenia poszczególnych elementów kompozycji, operowania płaską plamą, autor subtelnie wplata w tło swoją ulubioną ornamentykę, co czyni je niezwykle dekoracyjnymi i barwnymi.

Prace w ofercie

Prace archiwalne