Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Rafał Kapica

 

1980

Malarz, rysownik, plakacista, projektant graficzny

Urodził się w Pyskowicach. Jest absolwentem wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom obronił w pracowni Eugeniusza Get-Stankiewicza.

Należy do twórców wielowymiarowych, nieograniczających się do jednego tematu. W jego zróżnicowanym pod względem treści i formy malarstwie widoczny jest oryginalny kolor oraz technika. Wszystkie jego obrazy łączy próba uchwycenia światła, zamknięcia czasu bądź ruchu, doświadczenia przestrzeni. Cechy charakterystyczne jego twórczości to pulsowanie i migotanie barwy, wyróżniająca się faktura, kolor nakładany kropkami i plamami, kontrasty barw dopełniających oraz laserunek. Czasem na płótnie widoczny jest symboliczny i piktograficzny rysunek, najczęściej uzyskany reliefem. Artysta konsekwentnie tworzy w tradycyjnej technice malarstwa olejnego na lnianym płótnie. W formie jego twórczości widoczne są naprzemienne wpływy op-artu, impresjonizmu i ekspresjonizmu. Treść obrazów Kapicy to szeroko rozumiany symbolizm, mniej lub bardziej balansujący na pograniczu abstrakcji.

Wyjątkowość malarstwa tego artysty trafnie dopełnia jego wypowiedź: „Właściwie malarz nie powinien malować, powinien jedynie kolorom dać żyć, one same powiedzą. Wówczas będzie się działo ..."

Prace w ofercie

Prace archiwalne