Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Teresa Legierska

 

1992, Cieszyn

Teresa Legierska urodziła się w 1992 roku w Koniakowie. W 2019 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku Malarstwo, w pracowni prof. Jacka Rykały.
Jako pracę dyplomową zrealizowała cykl pt.: „Delikatność do obrony". Są to prace o bardzo zróżnicowanym podłożu (np. drewno, szkło, kamień, plastik), technice, oraz formacie. Prace balansują na granicy malarstwa, rysunku, obiektu i asamblażu. Obecnie artystka wróciła do malarstwa olejnego na płótnie, bogatsza o nowe doświadczenia skupia się na rozwoju tradycyjnego malarstwa.

Kolorystyka obrazów Teresy Legierskiej jest wyciszona, dominują szarości, czerń, biel. Pojawia się również kolor przewodni, najczęściej czerwień lub błękit. Głównym bohaterem jej obrazów jest dziecko, które Teresa traktuje symbolicznie. Nie są to obrazy o dzieciństwie, maluje dzieci, aby wyrazić istotne treści, pochodzące ze świata dorosłych. Dzieci nie potrafią tuszować emocji, emocje dziecka wzbudzają większe zaufanie, pozy są bardziej naturalne i łagodne. Dla Teresy to najbardziej czuły i autentyczny nośnik uczuć. Autentyczność w życiu jak i sztuce jest dla niej bardzo cenną wartością.

Prace w ofercie

Prace archiwalne