Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Daniec / Górski

wystawa aktualna


 WYSTAWA PRAC MAGDALENY DANIEC I JAKUBA GÓRSKIEGO


 


 


malarstwo: Magdalena Daniec,  RZEŹBY: Jakub Górski
Artyści: Magdalena Daniec i Jakub Górski 


Miejsce: Galeria 101 Projekt


Data: 11 - 20.04.2024


 


MAGDALENA DANIEC


Ukończyła studia w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa w 2001 roku.
Jej dyplomowy cykl 24 obrazów „Ikonostas" i kolejny „Atlantyda" (2005-2006), zostały w całości sprzedane przez reprezentującą artystkę w latach 2001-2010 krakowską galerię Space Gallery.


Laureatka głównej nagrody równorzędnej w konkursie II Konfrontacje Artystyczne „Sacrum w Sztuce" w Wadowicach (2002).
Jej wczesne malarstwo zostało omówione w książce Renaty Rogozińskiej „Ikona w Sztuce XX wieku" (2009).


Finalistka III Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (2018), Międzynarodowego Biennale Malarstwa w Kiszyniowie (2017),
i 25 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (2016).


Uczestniczka Targów Sztuki między innymi w Genewie, Madrycie i w Warszawie.


Wybrane wystawy zbiorowe:


2011 r. - „Meta-Obraz"-Wystawa towarzysząca VI Festiwalowi Filmu Filozoficznego w Krakowie 


2011r. - „Art Now in Poland", Souk Arkwam w Bejrucie


2017r. - „Osiem Kobiet", galeria Konduktorownia w Częstochowie2021r. - „Antygrawitacja", BWA w Tarnowie 


 


JAKUB GÓRSKI 


Jest absolwentem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyplom magistra sztuki uzyskał w pracowni rzeźby pod kierownictwem J. Kierskiego w 2013 r. W swojej twórczości zajmuje się formami figuratywnymi. Prostota i surowość kreowanych figur podkreślają charakter materiału w którym pracuje. Skromny odłam surowego kamienia, kryje w sobie wiele tajemniczych możliwości jego preparacji. Każda z rzeźb jest odbiciem emocjonalnym i zarazem wyzwaniem warsztatowo technicznym dla artysty. Syntetyczne, milczące bryły zimnego kamienia, ożywają pod rytm dłuta. Ostrość faktur przenika się tu z lustrem błyszczącego poleru. Walor natęża się i zanika, wyrazista krawędź urywa się poprzez transformację w płaszczyznę. Światło współgra z dosadnym cieniem, rysując przejrzyste oblicze aranżowanej, niepowtarzalnej kompozycji. Konstrukcja ekspresji rzeźbiarskiej, jest wynikiem analizy budowy kamienia. Przemijanie zapisane w pradawnej materii jest jej dalszą ewolucją. Autorskie prace artysty znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, jest również autorem kilku popiersi oraz realizacji pomnikowych. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych.


 


 


 


 


 


 


 


Katalog prac