Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

VIP LINE 5

WYSTAWA AKTUALNA


 WYSTAWA VIP LINE


 


 


malarstwo: Krzysztof Pająk, Henryk Laskowski, Maria Kiesner, Jakub Godziszewski, Magdalena Daniec, Tomasz Kołodziejczyk, Franciszek Ledóchowski


rzeźba: Tomasz Koclęga, Mariusz Paweł Dydo, Piotr Suchodolski, Monika Osiecka




Artyści: Jakub Godziszewski, Krzysztof Pająk, Henryk Laskowski, Maria Kiesner, Mariusz Paweł Dydo, Magdalena Daniec, Tomasz Kołodziejczyk, Tomasz Koclęga, , Piotr Suchodolski, Monika Osiecka, Franciszek Ledóchowski


Miejsce: Strefa VIP Line, Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie


Data: 28.06 - 30.12.2024


 


 


Magdalena Daniec


Ukończyła studia w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa w 2001 roku. Laureatka głównej nagrody równorzędnej w konkursie II Konfrontacje Artystyczne „Sacrum w Sztuce" w Wadowicach (2002). Finalistka III Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (2018), Międzynarodowego Biennale Malarstwa w Kiszyniowie (2017), i 25 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (2016).





Maria Kiesner


Jest absolwentką Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom pod kierunkiem prof. J. Modzelewskiego w 2002). W 2009 obroniła dok­torat pod tytułem „Miasto przed burzą" na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Mikołaja Ko­pernika w Toruniu. W latach 2005 i 2007 była stypendystką MKiDN. W roku 2017 decyzją Rady Wydziału Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskała stopień doktora habilitowanego.


 


Tomasz Koclęga


W 1993 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wykładał także na zagranicznych uczelniach w Finlandii, USA i Czechach. Uprawia rzeźbę figuratywną. Posiada w swym dorobku monumentalne rzeźby w przestrzeniach publicznych, zainstalowane na stałe, na trzech kontynentach. Eksponowane one są między innymi w Saint Louise (USA), New Delhi, Czandigharze (Indie), Wilnie (Litwa), Zlinie (Rep. Czeska) oraz Katowicach, Bytomiu, Rybniku, Pabianicach, Świętochłowicach, Chełmku.


 


Tomasz Kołodziejczyk


Absolwent wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem obronił w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego. Aneks z witrażu uzyskał w Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu prof. Andrzeja Dyakowskiego. Jest stypendystą Ministra Kultury na rok 2001/2002. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach, mają one również swoje stałe miejsce w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.


 


Mariusz Paweł Dydo


Absolwent pracowni rzeźby Jerzego Nowakowskiego na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczestniczył w działaniach Autorskiej Grupy Artystycznej Jacka Kucaby – Ruchome Święto. Od roku 2007 prowadzi własne studio rzeźby. Jest autorem m.in. sześciu figur i ornamentów snycerskich do Ołtarza Przenajświętszego Sakramentu w Kościele św. Krzyża w Warszawie (wraz ze Zbigniewem Blajerskim) oraz figur kruka i smoka do Ruchomego Teatru z Baśniami Krakowskimi według projektu Awiszaja Hadari.


 


Henryk Laskowski


Studia w PWSSP w Poznaniu (obecnie UAP). Dyplom (1977) z wyróżnieniem w pracowni litografii prof. Lucjana Mianowskiego.  Zajmuje się malarstwem, interesuje go rysunek i fotografia. Artysta wybrał własną drogę twórczego rozwoju. Nie wpisuje się w żaden spośród lansowanych przez krytykę nurtów sztuki najnowszej. Porusza się w kręgu szeroko pojętej tematyki miejskiej, nie stroniąc jednak od pejzażu, natury czy postaci ludzkiej. Swoje prace prezentował na prawie 30 wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Paryżu, Barcelonie, Tokio, niemieckim Stuttgart czy włoskim Triest, mają one również swoje stałe miejsce w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Muzeum Sportu oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.


 


Jakub Godziszewski


Absolwent Malarstwa oraz Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Trzykrotny stypendysta Rektora Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Dwukrotny laureat Uniwersyteckiego Konkursu Sztuk Plastycznych Ars Universitatis. Współwykonawca projektu artystycznego Artyzm Natury-Geneza Subtelności. Synergia tworzy całość w Collegium Biologicum UAM w Poznaniu (2014 r.).  Promowany przez amerykański kwartalnik artystyczny „The Art of Man” (nr 19.). Zajmuje się malarstwem oraz rysunkiem, poruszając się swobodnie w tradycyjnych technikach wyrazu artystycznego. Łączy malarstwo z pozłotnictwem. Pociąga go temat kondycji człowieka oraz estetyka ludzkiego ciała. Inspiracji dostarcza mu również natura.


 


Monika Osiecka


stypendystka Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze. Mieszka i tworzy w Warszawie. Absolwentka Pracowni Rzeźby Grzegorza Kowalskiego (dyplom w 1994) na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wcześniej studiowała filologię perską oraz włoską na Uniwersytecie Warszawskim, a w późniejszych latach studiowała rzeźbę także we Włoszech i we Francji. 




 Franciszek Ledóchowski


Urodzony 1.08.1981. Studiował w Europejskiej Akademii Sztuk (gdzie duży wpływ wywarł na niego Franciszek Starowieyski), Ecole Superieure des Beaux Arts d'Angares (Francja) oraz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki, którą ukończył w 2007. Zajmuje się filmem, fotografią, ilustracją, malarstwem oraz grafiką. 


 


Krzysztof Pająk


Absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował w pracowni projektowania graficznego prof. Romana Duszka (dyplom 1984) i pracowniach malarstwa prof. Jana Dziędziory i prof. Jacka Sempolińskiego. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki (1985). Laureat Nagrody Talensa (2005), jednej z trzech głównych nagród I Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej,WFFA'05 (2005) Autor 50 wystaw indywidualnych, m.in. w Elblągu, Warszawie, Kolonii, Munchengladbach oraz uczestnik ponad 350 wystaw zbiorowych, m.in.: Targi Sztuki MUBA' 87, Bazylea, Wiedeń, (1987); „Obraz i ruch " - Muzeum Kinematografii, Łódź , Biennale, Biennale Sztuki w Munchengladbach (1991); Fundation Laigle Roermond - Holandia (1992); „Together in Life and Art" - Instytut Polski.


 


Piotr Suchodolski


Ukończył studia z wyróżnieniem w Pracowni Multimedialnej prof. Antoniego Porczaka na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artystyczne doświadczenia zawodowe zdobywał m. in. w Maastricht, New York. Twórca multidyscyplinarny: rzeźbiarz, rysownik, twórca plakatów, okładek książkowych i płytowych, grafik, fotograf, designer. Wykładowca, inicjator działań artystycznych i warsztatów twórczych. Opiekun i koordynator projektów Pracowni Artystycznych Gratia Artis w Krakowie.


Katalog prac