Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

VIP LINE 5

WYSTAWA AKTUALNA


 WYSTAWA VIP LINE


 


 


malarstwo: Agata Ruman, Krzysztof Pająk, Magdalena Laskowska, Maria Kiesner, Olga Wolniak, Magdalena Daniec, Tomasz Kołodziejczyk


rzeźba: Tomasz Koclęga, Jakub Górski, Piotr Suchodolski, Monika Osiecka




Artyści: Agata Ruman, Krzysztof Pająk, Magdalena Laskowska, Maria Kiesner, Olga Wolniak, Magdalena Daniec, Tomasz Kołodziejczyk, Tomasz Koclęga, Jakub Górski, Piotr Suchodolski, Monika Osiecka


Miejsce: Strefa VIP Line, Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie


Data: 21.06 - 27.06.2024


 


 


Magdalena Daniec


Ukończyła studia w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa w 2001 roku. Laureatka głównej nagrody równorzędnej w konkursie II Konfrontacje Artystyczne „Sacrum w Sztuce" w Wadowicach (2002). Finalistka III Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (2018), Międzynarodowego Biennale Malarstwa w Kiszyniowie (2017), i 25 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (2016).


Jakub Górski


Jest absolwentem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyplom magistra sztuki uzyskał w pracowni rzeźby pod kierownictwem J. Kierskiego w 2013 r. W swojej twórczości zajmuje się formami figuratywnymi. Prostota i surowość kreowanych figur podkreślają charakter materiału w którym pracuje. Skromny odłam surowego kamienia, kryje w sobie wiele tajemniczych możliwości jego preparacji. Każda z rzeźb jest odbiciem emocjonalnym i zarazem wyzwaniem warsztatowo technicznym dla artysty.


Maria Kiesner


Jest absolwentką Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom pod kierunkiem prof. J. Modzelewskiego w 2002). W 2009 obroniła dok­torat pod tytułem „Miasto przed burzą" na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Mikołaja Ko­pernika w Toruniu. W latach 2005 i 2007 była stypendystką MKiDN. W roku 2017 decyzją Rady Wydziału Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskała stopień doktora habilitowanego.


Tomasz Koclęga


W 1993 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wykładał także na zagranicznych uczelniach w Finlandii, USA i Czechach. Uprawia rzeźbę figuratywną. Posiada w swym dorobku monumentalne rzeźby w przestrzeniach publicznych, zainstalowane na stałe, na trzech kontynentach. Eksponowane one są między innymi w Saint Louise (USA), New Delhi, Czandigharze (Indie), Wilnie (Litwa), Zlinie (Rep. Czeska) oraz Katowicach, Bytomiu, Rybniku, Pabianicach, Świętochłowicach, Chełmku.


Tomasz Kołodziejczyk


Absolwent wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem obronił w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego. Aneks z witrażu uzyskał w Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu prof. Andrzeja Dyakowskiego. Jest stypendystą Ministra Kultury na rok 2001/2002. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach, mają one również swoje stałe miejsce w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.


Magdalena Laskowska


W 2011 roku ukończyła studia na Wydziale Malarstwa na ASP w Warszawie. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. S. Baja, a aneks z ilustracji w pracowni dr Z. Januszewskiego. Uczestniczka powyżej 20 wystaw zbiorowych (w tym w Niemczech) oraz 7 indywidualnych. Uczestniczka Warszawskich Targów Sztuki, oraz Targów Sztuki Affordable Art Fair w Nowym Jorku i Bridgehampton , w Hamburgu, Singapurze, Hong Kongu i w Londynie (2019-23).


Monika Osiecka


stypendystka Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze. Mieszka i tworzy w Warszawie. Absolwentka Pracowni Rzeźby Grzegorza Kowalskiego (dyplom w 1994) na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wcześniej studiowała filologię perską oraz włoską na Uniwersytecie Warszawskim, a w późniejszych latach studiowała rzeźbę także we Włoszech i we Francji. 


 


Krzysztof Pająk


Absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował w pracowni projektowania graficznego prof. Romana Duszka (dyplom 1984) i pracowniach malarstwa prof. Jana Dziędziory i prof. Jacka Sempolińskiego. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki (1985). Laureat Nagrody Talensa (2005), jednej z trzech głównych nagród I Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej,WFFA'05 (2005) Autor 50 wystaw indywidualnych, m.in. w Elblągu, Warszawie, Kolonii, Munchengladbach oraz uczestnik ponad 350 wystaw zbiorowych, m.in.: Targi Sztuki MUBA' 87, Bazylea, Wiedeń, (1987); „Obraz i ruch " - Muzeum Kinematografii, Łódź , Biennale, Biennale Sztuki w Munchengladbach (1991); Fundation Laigle Roermond - Holandia (1992); „Together in Life and Art" - Instytut Polski


Agata Ruman


W 2010 r. ukończyła Malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (dyplom pod kier. prof. Jana Pręgowskiego). W tym samym roku ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku Konserwacja i restauracja dzieł sztuki, także na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (praca mgr pod kier. dr hab. Jadwigi Łukaszewicz, dyplom pod kier. prof. Iwony Langowskiej i mgr Marii Rudy). W 2021 r. obroniła doktorat na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (promotor: prof. Zbigniew Bajek).


 


Piotr Suchodolski


Ukończył studia z wyróżnieniem w Pracowni Multimedialnej prof. Antoniego Porczaka na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artystyczne doświadczenia zawodowe zdobywał m. in. w Maastricht, New York. Twórca multidyscyplinarny: rzeźbiarz, rysownik, twórca plakatów, okładek książkowych i płytowych, grafik, fotograf, designer. Wykładowca, inicjator działań artystycznych i warsztatów twórczych. Opiekun i koordynator projektów Pracowni Artystycznych Gratia Artis w Krakowie.


Olga Wolniak


Ukończyła studia na ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa i Wydziale Malarstwa w Architekturze. W 2018 roku, za realizację projektu użycia dzieł sztuki w architekturze miejskiej "Żoliborz Artystyczny " zdobyła Nagrodę Brukalskich. W 2020 roku Olga Wolniak została laureatką Nagrody im. Marii Anto i Elsy von Freytag-Loringhoven za wybitne osiągnięcia i postawę artystyczną.


Katalog prac