Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Zofia Błażko | MY


wystawa


wystawa malarstwa /Zofia Błażko "MY"
Miejsce: Galeria 101 Projekt, Piękna 62/64


Daty: 21.09 - 29.09


 


W ramach tegorocznej odsłony festiwalu Warsaw by Art zapraszamy na wernisaż wystawy Zofii Błażko MY | WE, który rozpocznie się o godzinie 19.00 w piątek 21 września.


Wystawa czynna będzie od 21 do 29 września 2018 r. W dniach 21-23 września,    w ramach Warsaw by Art, galeria otwarta będzie w godzinach 11.00-21.00


Wystawa pt. „My” przedstawia cykl portretów malarskich młodych osób, w tym autoportrety malarki. Przedstawione prace stanowią kontynuację dotychczasowych poszukiwań twórczych, w których centrum znajduje się człowiek wraz ze swoim niepowtarzalnym charakterem i ulotnymi emocjami. Stosując obraz jako artystyczny środek przekazu, malarka pragnie umożliwić widzowi pogłębienie poznania drugiego człowieka. Wystawa jest formą rejestracji osobowości prezentowanych modeli. Zofia Błażko nie skupia się jedynie na formie estetycznej prac malarskich, ale pragnie również przekazać ulotne i wewnętrzne bogactwo swoich modeli. Artystka, posługując się językiem wizualnym, szuka prawdy o drugim człowieku i jednocześnie o sobie. Każda z eksponowanych prac malarskich poprzedzona jest próbą poznania  i zgłębienia psychiki osoby portretowanej. Według autorki podejście do sztuki, wymagające bezpośredniego i pełnego kontaktu z modelem, prowadzi do humanizacji języka wizualnego. Posługując się różnobarwną paletą kolorystyczną, malarka przedstawia kobiety ubrane we wzorzyste sukienki, a żywe tła i draperie wywołują nastrój pełen optymizmu i lekkości. Odzwierciedleniem ulubionej sztuki renesansu i baroku są harmonijne formy oraz silne światłocienie towarzyszące stworzonym przez Zofię Błażko dziełom.


Katalog prac