Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Wystawa ZADZIWIENIA/METAMORFOZY w POP UP GALLERY


wystawa aktualnaWystawa ZADZIWIENIA/METAMORFOZY w POP UP GALLERY
Artyści: Krystyna Nowakowska i Tomasz Tomaszewski


Miejsce: Studio Bank, ul. Daniłowiczowska 18b, Warszawa


Data: 17 - 19 kwietnia 2015


Mecenat: Capital Park, Estechoc, Philips, Kancelaria Prawna Elżanowski Cherka & Wąsowski, No.4


Patronat medialny: Artinfo, Manager, Rynek i Sztuka, The Warsaw Voice
Fotografie Tomasza Tomaszewskiego oraz rzeźby Krystyny Nowakowskiej zostały zaprezentowane podczas drugiego już wydarzenia organizowanego w ramach projektu Pop Up Gallery. Wystawę ZADZIWIENIA/METAMORFOZY będzie można zobaczyć w warszawskim Studiu Bank przy ul. Daniłowiczowskiej 18b w dniach 17-19 kwietnia 2015 r.


 


W zabytkowej przestrzeni Studia Bank zaprezentowany został zbiór pochodzących z kilku cykli i z różnych części świata fotografii prasowych autorstwa Tomasza Tomaszewskiego. Szczególne momenty uchwycone w poszukiwaniu oryginalnego piękna, zamknięte w dynamicznych, czarno-białych kadrach zestawione zostaną z opowiadającymi o ludzkiej kondycji i przemijaniu unikatowymi rzeźbami Krystyny Nowakowskiej odlewanymi w brązie techniką wosku traconego.


 


Pop Up Gallery rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 2014 roku. To koncepcja wypracowana wspólnie przez Barbarę Elżanowską-Rutherford (101 Projekt Galeria Sztuki Współczesnej) oraz Szymona Kobusińskiego (Studio Bank). Nowatorska formuła wystawiennicza zakłada organizację cykli krótkich wystaw połączonych ze sprzedażą prezentowanych obiektów. Prezentacji fotografii towarzyszą pokazy  form przestrzennych autorstwa zarówno uznanych twórców, jak i uzdolnionych debiutantów. W 2014 roku odbyła się pierwsza wystawa Pop Up Gallery reprezentantów dwóch generacji: fotografa Tomka Sikory i Mateusza Sikory, rzeźbiarza.


 


Tomasz Tomaszewski (ur. 1956) Tytuł doktora zdobył na wydziale Sztuka Mediów, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, swoje zdjęcia publikował zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Autor kilku książek autorskich i wielu wystaw indywidualnych m. in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Japonii, Holandii, Włoszech, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji.


 


Krystyna Nowakowska (ur. 1953) Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom pod kierunkiem prof. Jerzego Bandury uzyskała w 1979 r. Zajmuje się rzeźbą, ze szczególnym upodobaniem do unikatowych kompozycji, tworzonych w wosku i odlewanych w brązie, techniką „traconego wosku”. Prace autorstwa Krystyny Nowakowskiej znajdują się w zbiorach galerii oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Krakowie, Szeged, Boliwii, Francji, Holandii, Japonii, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, USA, Włoszech. W 1987 r. otrzymała stypendium artystyczne Ministra Kultury i Sztuki, a w 1988 r. stypendium twórcze Miasta Krakowa. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, należy też do Stowarzyszenia Twórczego „Polart” i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.