Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

BORDER STATUS - wystawa malarstwa Tatiany Radsivilko, Tatiany Ka

 


wystawa aktualnaBORDER STATUS  


Artyści: Tatiana Radsivilko, Tatiana Kandracienka, Włodzimierz Sokolowski


Miejsce: Galeria 101 Projekt


Data: 22.07-12.08.2022
ZOBACZ KATALOG
BORDER STATUS to wystawa trzech Artystów z Białorusi: Tatiany Radsivilko, Tatiany Kandracienki i Włodzimierza Sokolowskiego. Na wystawie prezentowane będą prace tworzone przez Artystów na przestrzeni ostatnich lat. Ekspozycja pokazuje twórczość powstałą przed wydarzeniami w 2020 roku, a także prace które są bezpośrednią odpowiedzią na tamte zdarzenia. Odkryte zostaną trzy różne spojrzenia Artystów wynikające z sytuacji, w której się znajdują: codziennego zetknięcia się z otaczającą rzeczywistością, trwania w zawieszeniu lub koniecznością emigracji.
 


BORDER STATUS — это выставка трех белорусских художников: Татьяны Радсивилко, Татьяны Кондраченко и Влодимера Соколовского. На выставке будут представлены работы, созданные художниками за последние несколько лет. Экспозиция представит работы, созданные до событий 2020 года, а также работы, являющиеся прямым откликом на эти события. Будут показаны три разных взгляда Художников, вытекающие из ситуаций, в которой они оказались: ежедневный контакт с окружающей действительностью, переходное состояние и вынужденная эмиграция. Выставка будет идти с 22 июля по 12 августа включительно.
 
TATIANA RADSIVILKO:


Urodzona w Mińsku w Białorusi w 1968 roku. W 1993 ukończyła Białoruską Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. W 1997 uzyskała grant wiedeńskiego Kultur-kontak. Stypendystka Fundacji Pollock-Krasner oraz Artslink. Uczestniczka wielu międzynarodowych wystaw m.in ; "Przestrzenie Dyscyplinarne" w Muzeum Erarta, Sankt Petersburg, Rosja, "Gry" na VIII Międzynardowym Biennale Sztuki w Pekinie oraz "NON-PLACE" w Galerii Art w Mińsku w Białorusi, a także wystaw w Estonii, USA i Niemczech. 
TATIANA KANDRACIENKA:


Urodzona w 1980 roku w Białorusi. Absolwentka Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk w Mińsku (dyplom 2004 rok). Ukończyła studia podypolomowe z Teorii Sztuki i Historii Sztuki na Białoruskiej Państwowej Akademii (lata 2004 – 2007). W latach 2005 – 2020 była adiunktem w Katedrze Rysunku w Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk. Od 2012 roku jest także niezależną kuratorką sztuki. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w Rosji, Wielkiej Brytanii, Polsce, a także indywidualnych m.in: "Spinario. Chłopiec z Cierniem" w Galerii Lilia Zakirova w Heusden, Holandii i "Human Resours" w Galerii A&V w Mińsku, Białorusi. 


WŁODZIMIERZ SOKOLOWSKI:


Urodzony w 1984 roku w Mińsku na Białorusi. Absolwent Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Artystycznego oraz Uniwerystetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Malarstwa). Głównymi tematami jego prac są wydarzenia katastroficzne, problemy społeczne naszych czasów, które pokazują kruchą teraźniejszość i brak wiary w przyszłość. Laureat Salonu Jesiennego Belgazprombank w 2018 roku. Miał wystawy indywidulane w Polsce. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w Białorusi oraz Rosji m.in "ACH" w Przestrzeni Artystycznej Vershy w Mińsku Białorusi, oraz wystawy "Recollect and collect" w Przestrzeni Artystycznej "Trzecie miejsce" w Galerii Tretiakowskiej w Moskwie, Rosji. W Białorusi jest aktualnie artystą zakazanym.