Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Rzeczpospolita o Galerii 101 Projekt na Warszawskich Targach Sztuki

Rzeczpospolita o Galerii 101 Projekt na Warszawskich Targach Sztuki

W tym miesiącu w "Rzeczypospolitej" Galeria 101 Projekt została przywołana dwukrotnie. Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami artykułów dziennikarza i znawcy sztuki - Janusza Miliszkiewicza:


Chyba tylko jedna galeria (na 50 wystawców) podała przy obiektach ceny. Była nią debiutująca na targach warszawska galeria sztuki współczesnej 101 Projekt. W przypadku dzieł sztuki podawanie cen jest nie tylko wymogiem prawnym, ale ma też wartość edukacyjną. Są to przedmioty unikatowe, ich ceny są mocno zindywidualizowane. Miłośnicy sztuki często krępują się o nie pytać. Jeśli są podane, każdy może poznać hierarchię panującą na rynku. 

Janusz Miliszkiewicz, Na rynku brakuje wybitnych dzieł, "Rzeczpospolita" nr 241 , 2014. (Całość dostępna TUTAJ)

 

 

 Kilka galerii zaprezentuje się na targach po raz pierwszy. Na przykład warszawska galeria 101 Projekt wystawi m.in. rzeźby Grzegorza Gwiazdy (ceny 18-20 tys. zł). Artysta ten (ur. w 1984) odnosi międzynarodowe sukcesy. Jego rzeźby od lat zdobią stałą ekspozycję  Museu Europeu d’art Modern w Barcelonie (www.meam.es). Artysta prowadził zajęcia na akademii we Florencji. 

 Janusz Miliszkiewicz, Taka okazja jest raz do roku, "Rzeczpospolita" nr 235, 2014